Blog

Zeplin Bebek'te Efes Brewmaster Series...

Zeplin Bebek'te Efes Brewmaster Series tadımı. 

Çıtır hamsi ile Efes Brewmaster White Ale'i, dana etli taco ile Efes Bremaster Series Amber Ale'i, füme antrikotlu Zeplin burger ile Efes Brewmaster Series Red Ale'i eşleştirdik.

IMG_1315.JPG

Worldclass Türkiye Finali

Worldclass Türkiye Finalin'de barmenlerin esprili sunumları karşısında jüri üyeleri olarak keyfimiz bir hayli yerine geldi. Finalistlerden, Prohibition dönemindeki gibi Speakeasy barlarda kokteyl hazırlamasını istedik. Onlar da bütün yaratıcılıklarını konuşturdu. Durum böyle olunca; kokteyllerimizi kimi zaman bir berber dükkanında, kimi zaman bir bakkal dükkanında, kimi zaman bir çiçekçide kimi zaman da bir kasapta tatmış olduk.

No Drops Left Behind

Diageo'nun dünya genelinde her sene organize ettiği Worldclass yarışması için Türkiye'de finalistler canla başla yarıştılar. Bu enerjisi yüksek, yarışmacıları her açıdan zorladığımız yarışmada jüri üyeliği görevimi yerine getirirken ben ve diğer jüriler, kokteylleri pür dikkat inceliyoruz. Etabın adı No Drops Left Behind.

IMG_8519.JPG

Kokteylin Dünyadaki Kısa Tarihi

Günümüzde iddialı kokteyl barları gittikçe çoğalıyor ve barmenler de kendilerini geliştirerek kaliteli malzemeler kullanarak özgün kokteyller yaratıyor. Peki uzun süre aklımızda kokteyl denince canlanan rengarenk ve şemsiyeli tatilköyü içeceklerinden; votka enerji içeceği karışımlarından bu noktaya nasıl geldik? Kokteylin dünyadaki kısa tarihi üzerine yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

 

http://www.iwsa.com.tr/konuk-yazarimiz-ogul-turkkan-kokteylin-bilinmeyen-tarihi/

içerik 1 görsel.png